Szklana łazienka nie musi być zimna

Opublikowane przez kkpol w dniu

Idzie tu rzecz jasna o zimno psychologiczne, a nie o te, które się mierzy w stopniach Celsjusza. Zresztą są róże rodzaje szkła, bowiem ten materiał nie musi być przezroczysty i w różnych proporcjach można je wykorzystywać. Może to być szkło jednolite, witrażowe i z wtopionymi dodatkowymi elementami niekoniecznie szklanymi.

Wykorzystanie szkła w łazience ma też swoje dobre praktyczne strony – zwłaszcza w aspekcie łatwości zachowania czystości.

Półki, czy też kabiny prysznicowe z hartowanego szkła praktykowane są przy urządzaniu łazienek już o dawna. Do kabin prysznicowych obecnie polecane jest szkło hartowane typu float.

Od dawna wykorzystywane jest szkło mleczne lub ornamentowe (z wzorem wytłoczonym po jednej stronie) do okien drzwi wejściowych łazienek. Ze szkła ornamentowego mogą być wykonane estetyczne i zarazem efektowne drzwiczki do szafek łazienkowych. Szkło przeźroczyste hartowane i czasem klejone z kilku warstw może stanowić estetyczny trzon pionowej półki. Tu ciekawie wygląda połączenie trzonu z drewnianym grubym blatem półki. Choć i blat szklany może wyglądać atrakcyjnie i cieszyć tym samym wzrok.

W aspekcie łazienkowego designe’u można wyodrębnić całkiem niemałą grupę szkła ciemnego, nierzadko stanowiącego część ściennej wykładziny. Jest to szkło lakierowane z odwrotnej strony grubą warstwą lakieru wodoodpornego. Szkło lakierowane dostępne jest we wszystkich kolorach.

To o czym do tej pory napisaliśmy na temat wykorzystania szkła w łazience to raczej mainstream, natomiast ten materiał można wykorzystywać pozwalając sobie, nie tylko na odrobinę, szaleństwa.

Wyobraźmy sobie siebie albo swoją partnerkę w wannie z trzech (tył i boki) stron obudowanej polerowanym granitem, zaś z przodu przeźroczystą szklaną ścianką, na dodatek podświetloną. Do tego ściany wyłożone ciemnobrązowym lub ciemnogranatowym materiałem, „u stóp” wanny terakota drewnopodobna.

Rzecz jasna szkło to również lustra, które w łazienkach możemy wykorzystywać na różne sposoby. Zwolennicy kameralności wkomponowują lustro w wykładzinę ścienną. Bardziej otwarci montują lustra na wysokość ściany od podłogi do sufitu.

Warto polecić jednakowoż lustra rozkawałkowane poumieszczane dyskretnie w różnych miejscach okładziny ściennej. Kawałki mogą być zarówno symetryczne, jak i asymetryczne.

Ładnie wyglądają nieregularne skupiska w między wykładziną łupkową. Ciemne drewno również doskonale się prezentuje w zestawieniu z lustrami lub fragmentami luster.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *