Łazienka i panele

Opublikowane przez kkpol w dniu

W ostatnich latach panele najczęściej mogą się nam kojarzyć z podłogą. Ale tak naprawdę w kontekście budowlanym panel z definicji jest prostokątnym kawałkiem materiału – czasem wykończonym, czasem będącym fragmentem większej całości. Toteż również w łazience panele mogą być różne i przypisane różnym funkcjom. Zacznijmy jednak od tych najbardziej popularnych, czyli podłogowych…

Panelowa podłoga w łazience

Możemy zadać sobie pytanie – czy panele laminowane mogą nadawać się do łazienki, albo do innych miejsc narażonych na kontakt wodą. Odpowiedź raczej oczywista – skoro nierzadko w łazience kładzie się podłogę z desek, to tym bardziej można położyć panele wykonane odpowiednią technologią. Na dodatek wizualnie panele mogą dać imitację wielu innych materiałów. Bywa, że w komplecie są dekory. Ale często wybierane są takie, które dają wierny obraz prawdziwych desek.

Natomiast struktura łazienkowych jest tak pomyślana, by i ich spód był odporny na zawilgocenie. Z wierzchu pokryte są laminatem. W przeciwieństwie do drewnianych desek nie musisz co jakiś czas zastanawiać się nad tym, czy nie trzeba ponownie zaimpregnować podłogo. Podłogowe panele łazienkowe są bardzo wygodne w konserwacji.

Panele ścienne w łazience

Ciekawy efekt może dać wykorzystanie w łazience paneli ściennych. Są również wodoodporne i wygodne w konserwacji. Można dzięki panelom ściennym urządzić w łazience imitację drewnianej ściany tak, ze na pierwszy rzut oka nikt nie rozpozna, że nie są to deski z naturalnego drewna. Plusem jest to, że takie panele nie pracują pod wpływem wilgoci. Ciekawie wyglądają na łazienkowej ścianie panele imitujące drewno ułożone poziomo. Dobrze wyglądają w zestawieniu z pozostałymi ścianami, wyłożonymi glazurą. Producenci oferują również panele przypominające kafle lub z grafikami 3D. Ceny paneli są różne – najczęściej w granicach 30 złotych za 1 m kw. Są wygodne w kładzeniu.

Inne panele w łazience

No tak, panele to nie tylko podłoga. Coraz częściej na prostokątnym panelu, czyli dodatkowej ściance podwieszane są sedesy. Natomiast za takim panelem ukrywa się spłuczkę, której działanie dzięki temu zostaje znacznie wygłuszone.

Estetycznym panelem (bywa, że szklanym) można zasłonić łazienkowy grzejnik. Jako, że łazience raczej sprawdza się najlepiej światło rozproszone, to taki efekt mogą dać przesłonięte panelami kinkiety. Na dodatek producenci proponują wentylatory przesłonięte panelami, choćby metalicznymi.

Zatem bez paneli łazienki raczej do końca dobrze nie urządzimy.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *