Łazienki – nowinki techniczne

Opublikowane przez kkpol w dniu

Nowinki techniczne dotyczące łazienek nierzadko dokonują swoistej rewolucji, czasem nawet mimo niewielkich gabarytów, jak choćby krany lub kratki ściekowe. Nowoczesne krany dzięki napowietrzaczom pozwalają na radykalne zwiększenie oszczędności wody. Wiele zmieniło się w ostatnich latach jeśli idzie o ogrzewanie łazienek – wzrosła na przykład popularność kabli i mat grzewczych, które można umieścić pod posadzką.

Nowe ogrzewanie naścienne

Do ciekawszych nowych ofert związanych z technicznym unowocześnieniem łazienki zaliczyć można ofertę firmy Eurocoop. Jest to ogrzewacz naścienny wyposażony w promienniki infraredowe. Urządzenie można umieszczać tak, by ogrzewało konkretny obszar. Można je stosować obojętnie jakim miejscu łazienki, można też urządzić sobie kabinę infrared. Warto podkreślić, że ogrzewanie i światło tego typu sprzyjają zrelaksowaniu, zwłaszcza rozluźnieniu napięcia mięśniowego.

Baterie łazienkowe – nowości

Jedną z nowości jest sposób montażu – można już zakupić baterie przymocowywane do glazury przy pomocy przyssawek, co zaoszczędza nam konieczności wiercenia otworów w ścianie. Przykładem może być komplet prysznicowy z przyssawkami Milos Exe. Producent proponuje trzy warianty – ze strumieniem normalnym, hydromasażem oraz opcją mieszaną. Ciekawostką, również w aspekcie designe’u może być bateria umywalkowa Merida Exe z dwustopniowym mieszaczem ceramicznym. Bateria taka pozwala na zaoszczędzenie wody o połowę, ma też wmontowany system zapobiegający osadzaniu się kamienia wewnątrz.

Ciekawe pod względem wyglądu i rozwiązań technicznych są baterie łazienkowe GROHE. Kształty i budowa dosyć oszczędne i jednocześnie eleganckie, za to duże możliwości wraz z oszczędnością wody.

Kupując baterię łazienkową warto jest zwrócić szczególną uwagę na głowice, które są trwalsze niż uszczelkowe i pozwalają na bardziej precyzyjną regulację strumienia. Jeśli idzie o podłączenie, to bardziej sprawdzają się rurki niż wężyki. Producenci coraz częściej idą w tym kierunku.

Można już kupić baterie zsynchronizowane z różnymi udoskonaleniami – przykładem może być zmiana koloru światła ledowego w zależności od temperatury wody. Coraz bardziej powszechne są baterie bezdotykowe.

Również zaoszczędzić pozwalają baterie termostatyczne, które zawierają urządzenie sterujące mieszaniem wody ciepłej i zimnej. Baterie termostatyczne nie są tanie, jednak wydatek na ich zakup i instalację bardzo szybko się zwraca. Dodatkowo taka bateria również pozwala na zaoszczędzenie wody o połowę.

Kategorie: Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *