Łazienka z drobiazgów

Opublikowane przez kkpol w dniu

Również przypadku łazienek (a może nawet szczególnie) sprawdza się fakt, że nierzadko największą rolę pełnią tu drobiazgi. Bo przecież możemy poradzić sobie bez ładnego łazienkowego panelu przykrywającego grzejnik, ale trudno jest nam się obejść bez pojemnika na pastę lub szczoteczkę do zębów, uchwytu na papier toaletowy, czy też pojemnika na mydło. Są również drobiazgi niewidoczne, ale przyczyniające się na przykład do oszczędności i tu przykładem mogą być baterie z perlatorem lub ekoprzyciskiem.

Sposoby na środki czystości

Gadżety łazienkowe są w większości funkcjonalne. Przykładem mogą być choćby zestawy do mydła i dodatkowych pojemników, na przykład na papierowe chusteczki lub ręczniczki. Można kupić takie komplety zarówno z tworzywa sztucznego, jak i ceramiczne lub metalowe. Również koszyczki na mydło stają się bardziej funkcjonalne. Niklowane mogą być dwupoziomowe, z którego jeden poziom przeznaczony jest na większe drugi na mniejsze pojemniki. Można takie koszyczki mocować zarówno przy pomocy przyssawek, jak i przy pomocy śrubek.

Ciekawy, estetycznym i funkcjonalnym, gadżetem łazienkowym jest zbierak do pary z szyb. Może mieć dwie końcówki – do wycierania powierzchni mniejszych i większych. Dzięki eleganckiemu design’owi może być jednocześnie elementem dekoracyjnym. Pomysłem, który również może uzupełnić estetykę łazienki może być organizer na papier toaletowy. Mamy przecież nierzadko problem co zrobić z papierem toaletowym, który zakupiliśmy. W paczce wygląda nieładnie. Natomiast organizer to regularne bawełniane siateczki, w ktorym „rytmicznie” można przechowywać papier.

Wracając do mydła, to zdecydowanie ułatwić nam życie bezdotykowy dozownik. Ładny, metalowy można kupić za około 120 złotych. Dostępne są również plastikowe, przeznaczone do piany i szamponu.

Pojemniki i pojemniczki

Na pewno niejeden z użytkowników łazienki miał problem z umieszczeniem patyczków i płatków kosmetycznych, tak by nie czyniły nam nieporządku. Około 180 złotych kosztuje prostopadłościenny pojemnik ze stali nierdzewnej, w którym swoje miejsce znajdą (i będą łatwe do wyciągnięcia) zarówno płatki jak i patyczki.

Bardzo często dużym problemem jest utrzymanie przyborów do czyszczenia sedesu. Tu najlepiej się sprawdzają wszelkie pojemniki i obudowy ze stali nierdzewnej, choć warto jest polecić bardzo estetycznie zaprojektowany stojak, na ktorym jednocześnie jest uchwyt do papieru toaletowego i (u dołu) pojemnik na szczotkę do czyszczenia sedesu. Stojak jest na prostokątnej metalowej podstawce.

Kupując gadżet łazienkowy warto pamiętać zarówno o jego funkcjonalności, jak i estetyce.

Kategorie: Łazienka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *